Zrównoważony rozwój

Trwałego sukcesu firmy nie da się zbudować bez działania w duchu zrównoważonego rozwoju.

Zgodnie z przyjętą w 2022 roku Strategią zrównoważonego rozwoju dla Grupy Kapitłowej Global Cosmed, w naszej działalności koncentrujemy się na ochronie środowiska i najwyższej jakość produkcji i produktach.

Redukujemy negatywny wpływ na środowisko naturalne w każdym obszarze, w którym jest to możliwe. Szczególnie ważne jest dla nas rozwijanie się w zgodzie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego oraz krok po kroku budowanie naszej neutralności energetycznej. Już niemal 90proc opakowań naszych produktów zrobione jest z materiałów preferowanych pod kątem recyklingu, zwiększamy też liczbę tych z recyklatem i zmniejszamy ich wagę.

Surowce nabywamy z certyfikowanych źródeł, a udział składników naturalnych w zdecydowanej większości naszych kosmetyków przekracza 94 proc. W szybkim tempie eliminujemy tzw. mikroplastik z formuł naszych kosmetyków. Stawiamy też nacisk na rozwój produktów wegańskich. Naszą dbałość o bezpieczeństwo produkcji i najwyższą jakość produktów potwierdzają zewnętrzne certyfikaty i międzynarodowi audytorzy.

Wierzymy, że trwałego sukcesu firmy nie da się zbudować bez zaangażowania społecznego, dlatego regularnie wspieramy inicjatywy społeczne, w szczególności tam, gdzie zlokalizowane są nasze zakłady produkcyjne. Stale udzielamy wsparcia różnego rodzaju instytucjom typu non-profit, a także szpitalom, szkołom, przedszkolom, domom dziecka i domom opieki społecznej, nie zapominamy o ludziach znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Szczególnie bliskie nam są wszelkie inicjatywy na rzecz dzieci.

Strategia
zrównoważonego
rozwoju

Raport
zrównoważonego rozwoju
za rok 2021

Filar 1
Odpowiedzialne
zarządzanie

Filar 2
Zielone GC

Filar 3
Przez ludzi
dla ludzi

Filar 4
Jakość gwarantowana
przez GC

Etykieta
cyfrowa

Kupuj
świadomie

Opakowania
przyjazne środowisku

Polityki ESG

Kodeks Etyki